Головна » Файли » Новини

"Акт злуки"
28.01.2019, 18:01

Акт злуки – урочисте проголошення Директорією акта про об’єднання Української народної республіки (УНР) і Західноукраїнської Народної Республіки (ЗУНР) в єдину незалежну державу 22 січня 1919 року в Києві.

Внаслідок розвалу Австро-Угорщини на західноукраїнських землях листопада 1918 року постала нова держава – ЗУНР. Під тиском широких народних мас, що прагнули об’єднання з „Великою Україною”, в умовах розв’язаної поляками інтервенції Українська національна рада ЗУНР, її найвища законодавча влада, доручила своєму урядові – Державному секретаріату ЗУНР – вжити необхідних заходів для возз’єднання всіх українських земель в єдиній державі. 1 грудня 1918 року у Фастові було укладено „передвступний” договір між УНР і ЗУНР про наступну Злуку обох республік в одну велику державу.

3 січня 1919 року Українська національна рада ЗУНР у Станіславі (нині м. Івано-Франківськ) затвердила „передвступний” договір між ЗУНР і УНР і прийняла ухвалу про злуку.

22 січня 1919 року Директорія УНР з приводу визначної події видала Універсал, яким оповістила про утворення єдиної незалежної УНР. В урочистій обстановці у цей день в Києві на Софійському майдані було проголошено Акт злуки.

Акт злуки одностайно схвалено 23 січня 1919 року Трудовим конгресом України. Назву ЗУНР було замінено на „Західна область Української Народної Республіки” (ЗОУНР), якій забезпечувалася територіальна автономія.

Враховуючи велике політичне та історичне значення об’єднання УНР і ЗУНР для утворення єдиної (соборної) Української держави Указом Президента України 22 січня установлено як День Соборності та Свободи України.

З метою формування національної свідомості школярів, виховання у них почуття патріотизму та з нагоди відзначення Дня Соборності України в ОЗНЗ Кагарлицька ЗОШ І-ІІІ ст. № 3 організовано та проведено ряд заходів:

- колажі «З Україною в серці»;

- кіносеанс «Шлях України до воз′єднання»;

- тематична лінійка;

- патріотичні руханки.


Категорія: Новини | Додав: Юрій_Староста
Переглядів: 39 | Завантажень: 0
Поділитися:
Всього коментарів: 0
avatar