Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №3 – наймолодший заклад в районі. Рік відкриття – 1989. За цей період випустилось 1351 учень 244 з них нагороджені золотими та срібними медалями.
У 2013-2014 н.р. у навчальному закладі навчається 545 учнів. З 2012 року в школі розпочато навчання за науково-педагогічним проектом «Інтелект України. На уроках української мови вчителі початкових класів використовують проблемно-модульне навчання. 82% вчителів використовують на своїх уроках інформаційно-комунікаційні технології і тому проблема над, якою працює педагогічний колектив « Шляхи вдосконалення навчально-виховного процесу через запровадження інформаційно-комунікаційних технологій». У закладі працює 42 учителя: 30 - учителі вищої кваліфікаційної категорії, 9 учителів мають педагогічне звання «старший вчитель» та 9 - «учитель-методист», 9 учителів нагороджені знаком «Відмінник освіти України», 11- вчителів мають І кваліфікаційну категорію, 2 - кваліфікаційну категорію «спеціаліст». Ми пишаємось своїм істотко-краєзнавчим музеєм «Обереги», який відкрито у 2006 році. В 2011 році дванадцять вчителів нашої школи взяли участь у конкурсі «Відкритий світ». У 2012-2013 навчальному році 23 учні стали переможцями районного етапуВсеукраїнських олімпіад з базових дисциплін, а Мірчук Сергій, Царинник Софія, Красуцька Віталія, Шибкой Денис стали призерами обласного етапу Всеукраїнських олімпіад та МАН. 32 учні стали призерами різноманітних конкурсів. У 2011-2013 році команда учнів школи виборола кубок в районному фестивалі «Майдан’s». Футбольна команда посіла І місце в районі, а в змаганнях з допризивної підготовки наші юнаки посіли І місце в області. В школі працюють різноманітні гуртки: туристичний (керівник Тимошенка П.М.), клуб «Екос» (керівник Добровольська Н.М.), «Бісеринка» ( керівник Ільєнко Т.В.), «Умілі руки» ( керівник Кабалик А.В.), «Краєзнавчий» ( керівник Дегтярьова О.М.), духовий оркестр під керівництвом Ільченка І.В., драматичний гурток під керівництвом Джабієвої Л.В., а також спортивні секції «Волейбол», під керівництвом Кононенка А.О. та «Баскетбол», під керівництвом Дячука Р.В. Результатом роботи є участь та перемоги в різноманітних конкурсах та змаганнях.
Ми пишаємось своїми випускниками: Волошин Віктор Андрійович директор школи українознавства ім. Т.Г. Шевченка у м. Вашингтон США, Хамко Леся Павлівна – письменниця, Коваленко Андрій Іванович – капітан далекого плавання, Рибак Юлія Миколаївна викладач іспанської мови в університеті «Бурдю», м. Лафаєт, США.
Кагарлицька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №3 – є школою радості для учнів; школою творчості для вчителя та школою спокою для батьків.